Sizlerden Gelen Sorular

Speed dome kameralar güvenlik sistemlerinin en gelişmiş özellikli kameralarıdır. PTZ (Pan: Sağa sola dönme Tilt: Yukarı aşağı hareket etme Zoom: Görüntü yakınlaştırma) özelliği bulunan kameralar 4 mevsim, iç ve dış ortamlarda çalışabilme kabiliyetine sahiptir.

Giriş çıkış ve detay gerektiren ve başında operatör barındıran alanlarda kullanılması tavsiye edilir.

İki teknoloji arasındaki fark aslında çok değildir. Sadece görüntüyü aktarırken kullanmış olduğu yöntem farklıdır. Analog kameralar görüntüyü koaksiyel kablo üzerinden analog sinyal olarak gönderir, ip kameralar ise görüntüyü dijitale çevirirler ve dahili web sunucu üzerinden aktarırlar.

Bu iki sorunun cevabı aslında kişisel tercihe bağlıdır. Ama kamera sistemi sadece hırsızı yada olayı görüntüler ve farkedince izlenilmesi için kayıt eder. Ancak alarm güvenlik sistemleri hırsızı, yangını, su baskını v.b olaylarıanında fark edip, haber etmesi için programlanmıştır. Yani sorunun asıl cevabı sonradan farkedilen olayı oturup izlemek mi yoksa olay esnasında haberdar olmak mı derseniz, tabiki haberdar olmakta fayda var. Yani önceliğiniz Alarm güvenlik sistemleri olmalı.

Güvenlik sistemlerinde hizmeti satın aldığımız firmanın alanında ne kadar başarılı olduğu ve kullandığı ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Sistemin amacına hizmet edebilmesi için uzman bir ekibin keşif ve projelendirmesini iyi yapması gerekmektedir.

Ayrıca sistem kurulumundan sonraki haberleşme ve geri dönüş kaliteyi artıran en büyük etmendir.

E-Ticaret açılımından da anlayaileceğimiz gibi elektronik ticaret'tir. Son zamanlarda teknolojinin gelişimi ile doğru orantılı olarak karşımıza sıklıkla çıkan hatta hayatmızı tümüyle donatan bir kavramdır.

Ürün ve hizmetleri elektronik ortamda sanal bir mağaza içinde sergileyip pazarlamamız mümkündür. Ancak E-Ticaret uygulamalarıbirey yada kurumlara bir çok avantaj sağladığı gibi dezavantajlar da oluşturabiliyor.Bir çok ürün ve hizmeti tek seferde kolay ve daha fazla kişiye ulaşabilir hale getiriyor. Bu işlemi daha az zahmetlive maliyeti düşürerek yapabilirsiniz.